تور سه روزه مريخ ويژه نوروز

فقط 299 ميليون تومان

با پر کردن فرم ثبت نام شما خود را در ليست يکي از مهيج ترين سفرهاي تاريخ قرار خواهيد داد و خود را جزو اولين مسافران آينده در فضاي بيرون از جو زمين خواهيد ديد. ثبت نام شما کاملا رايگان است و پس از ثبت نام صلاحيت شما براي اين سفر مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

"با ثبت نام اين تور کد تخفيف خريد بليط هواپيما از اپليکيشن سفرستان را نيز دريافت کنيد"

همکاري سفرستان با SpaceX

همانطور که مي‌دانيد شرکت اسپيس‌ايکس (SpaceX) با مديريت ايلان ماسک موفق شد موشک فالکون Falcon Heavy را همراه با ماشين الکترونيکي مدل 2018 شرکت تسلا به سياره مريخ ارسال کند.
طبق آخرين مذاکرات صورت گرفته ميان ايلان ماسک با مديريت آژانس سفرستان و هم چنين معاونت سفرهاي فضايي توافقي در برگزاري بزرگ‌ترين تور جهان در سال 1428حاصل گرديد و بر اساس اين همکاري مشترک، آژانس هواپيمايي سفرستان نماينده انحصاري شرکت اسپيس‌ايکس در برگزاري تور مريخ معرفي شد.

کليات تور سه روزه

سفر ما از وسط ميدان تجريش شروع مي‌شود و پس از 30 روز سفر فضايي در مدار گردش سياره مريخ قرار گرفته و روي آن فرود مي‌آييم. در اين مدت با يکي از منظره‌هاي زيباي جهان هستي يعني "ديدن زمين از فضا" روبرو مي‌شويد. پس از فرود طبق برنامه‌ريزي روزهاي اول و دوم و سوم مکان‌هاي توريستي و ديدني مريخ مانند منطقه سيدونيا Cydonia ، کوير شمالي مريخ Vastitas Borealis ، تپه‌هاي المپيا Gypsum at Olympia Undae ، درياچه خشک شده اريدانيا Eridania Lake ، فلات تارسيس Tharsis با کوه‌هاي آتش‌فشاني معروف طاووس Pavonis Mons ، المپوس Mount Olympus و آلبا Alba Mons و همچنين لذت ديدن قمرهاي فوبوس Phobos و ديموس Deimos از نزديک‌ترين فاصله ممکن مورد بازديد قرار مي‌گيرد.

خدمات تور

 • ·     بليط رفت و برگشت فضاپيما به مريخ
 • ·     تور ليدر فارسي زبان
 • ·     وعده‌هاي غذايي مناسب
 • ·     ويزاي مريخ (ايرانيان شامل اخذ ويزا نمي‌باشند)
 • ·     امکانات ارسال پيام از طريق تلفن و اينترنت
 • ·     ترانسفر از محل فرود به محل اقامت
 • ·     لباس مخصوص فضانوردي و مناسب آب و هواي مريخ
 • ·     محل اقامت راحت در اتاق‌هاي 5 ستاره
 • ·     بيمه مسافرتي
 • ·     گشت فضايي مريخ با فضاپيماي کوچک براي بازديد قمرها
 • ·     گشت آفرودي روي سطح مريخ با تسلا آفرودر براي بازديد از جاذبه‌ها

برنامه سفر

برنامه‌اي که در اينجا مي‌خوانيد تا به حال اجرا نشده است و ممکن است تا زمان برگزاري تور مريخ تغييراتي داشته باشد.

در اين مدت اعضاي گروه با يکديگر آشنا مي‌شوند و کاملا جوانب مختلف اين سفر هيجاني براي شما توضيح داده مي‌شود. اينکه شما در مريخ چگونه راه برويد، غذا بخوريد، فعاليت‌هاي معمول زميني را چگونه در مريخ انجام دهيد، اينکه آب و هوا چگونه است و شما از وسايل ويژه اين سفر چگونه استفاده نماييد. در اين مدت چهره زيباي خورشيد را از فاصله نزديکتري مشاهده مي‌کنيد و با امکانات ويژه‌اي که در اختيار داريد مي‌توانيد شعله‌هاي فوران کرده از سطح خورشيد را نيز مشاهده کنيد. همچنين در سمت ديگر نگاه خود زمين را از بيرون جو آن مشاهده مي‌کنيد و کم‌کم از آن فاصله مي‌گيريد.

پس از فرود به سطح مريخ و کنترل‌هاي مورد نياز از نظر ايمني امکانات و تجهيزات شما به محل اقامت تور ترانسفر خواهيد شد و پس از استراحتي کوتاه به گشت و گذار نيمه شمالي سياره مي‌پردازيم و از کوير شمالي مريخ و تپه‌هاي المپيا و از درياچه ايريدانيا ديدن مي‌کنيم.

براي جذابيت بيشتر و تنوع تور با فضاپيماي کوچک به بازديد از جو مريخ و قمرهاي فوبوس و ديموس مي‌پردازيم و از تاريخچه پيدايش اين سياره و قمرهاي آن به وسيله راهنمايي‌هاي ليدر گروه مطلع مي‌شويم.

روز آخر اين تور بسيار هيجان‌انگيز است و گشت‌و‌گذار ما در يک مسير آفرودي در فلات تارسيس ادامه خواهد يافت و از کوه‌هاي آتش‌فشاني طاووس، المپوس و آلبا ديدن مي‌کنيم و تاريخچه پيدايش اين کوه‌ها برايتان توضيح داده خواهد شد. يکي از جذابيت‌هاي مهيج اين آتش‌فشان‌ها شکل‌گيري آن‌ها به وسيله صاعقه‌هاي خورشيدي است که به سطح مريخ برخورد کرده‌اند.

در مسير بازگشت با امکانات ويژه در اختيار شما به رصد بسياري از سياره‌هاي اطراف و ستارگان اطراف منظومه شمسي و همچنين نزديک به کهکشهان راه شيري مي‌پردازيم. در اين بين با قرار گرفتن در مدار زمين از نزديک‌ترين فاصله به ماه، به مشاهده سطح ناهموار و جذاب ماه نيز مي‌پردازيم و سفر هيجاني خود را با فرود بر سطح زمين به پايان مي‌رسانيم.

تاريخ اجرا

01 اسفند 1428 با پرتــاب فضاپيما سفر آغاز مي‌شود و در تاريــخ 1 فرورديـــن 1429 به سـطح مريـخ فرود مي‌آييـم و با گـشت‌وگــذاري 3 روزه در تاريــخ 04 فروردين 1429 به سمت زمين حرکت مي‌کنيم و در تاريخ 03 ارديبهشت 1429 به سطح زمين برمي‌گرديم. علت کوتاه بودن سفر نيز مشکلاتي است که در جاذبه کم براي بدن انسان به وجود مي‌آيد از جمله مشکلات بينايي و حرکتي که ممکن است جبران ناپذير باشد.

توجه کنيد در اين صفحه هدف ما دادن اطلاعات علمي به شما همراهان و مسافران سفرستان بوده و ما به عنوان اولين آژانس هواپيمايي کشور به پيش‌بيني سفرهاي فضايي آينده پرداختيم. اميدواريم با خواندن اين صفحه خود را در اين سفر فضايي تصور و لذت سفرهاي آينده را بيشتر احساس کنيد و سفرستان را به عنوان پيشرو در تکنولوژي سفر همراه خود بدانيد.