شما از هر نقطه از دنیا می توانید با مراجعه به سایت سفرستان به راحتی و با استفاده از کارتهای عضو شتاب بلیط هواپیما و هتل خود را خریداری کرده و بلافاصله آنرا صادر کنید.

اگر تا به حال در سایت سفرستان ثبت نام نکرده اید، می توانید با کلیک بر روی گزینه "ثبت نام" و وارد کردن اطلاعات خود و یا با استفاده از اکانت خود در شبکه های اجتماعی مطابق شکل زیر در سایت ثبت نام کنید. توجه داشته باشید که آدرس پست الکترونیکی که وارد می کنید به عنوان نام کاربری شما برای ورود به سیستم در نظر گرفته می شود. در غیر این صورت می توانید در ادامه و طی فرآیند خرید در سایت ثبت نام کنید.

ثبت نام در سفرستان

لازم به ذکر است که برای خرید از سفرستان الزامی برای ثبت نام و ورود به سیستم وجود ندارد، اما خرید از طریق نام کاربری مزایای بسیاری دارد که توصیه می شود از آنها استفاده کنید. مزایایی مانند :

 دسترسی به آرشیو کلیه خریدهای صورت گرفته از طریق پنل کاربری

اطلاع از آخرین اخبار، اطلاعات و تخفیفات

بهره مندی از مزایای ویژه اعضا

در صفحه اول یا همان صفحه جستجو امکان انتخاب بین پرواز داخلی، خارجی و هتل قرار داده شده است.

مراحل جستجو و خرید پروازهای داخلی و خارجی کاملا مشابه یکدیگر هستند مگر در موارد جزیی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

برای نمونه یک پرواز خارجی را انتخاب کرده و فرآیند خرید را توضیح می دهیم.

ابتدا نام شهر مبدا و شهر مقصد را وارد کنید. نام شهر را می توانید هم به فارسی و هم به انگلیسی در محل مربوطه تایپ کنید.

سپس تاریخ رفت و تاریخ برگشت سفر را با کلیک بر روی گزینه مربوطه انتخاب کنید. امکان انتخاب تاریخ هم به صورت شمسی و هم به صورت میلادی برای شما فراهم شده است. توجه داشته باشید که امکان انتخاب تاریخ برگشت قبل از تاریخ رفت وجود ندارد، و با تغییر تاریخ رفت، تاریخ برگشت باید مجددا تنظیم شود. اگر پس از انتخاب تاریخ رفت برای انتخاب تاریخ برگشت در کادر مورد نظر کلیک کنید سفر شما به عنوان رفت و برگشت در نظر گرفته خواهد شد.

مرحله بعد باید تعداد مسافران با توجه به گروه سنی بزرگسال، کودک و نوزاد انتخاب شود.

درصورت تمایل می‌توانید کلاس پروازی خود را نیز انتخاب کنید.

خرید بلیط هواپیما از سفرستان

نکته ای باید در این مرحله مد نظر قرار گیرد:

مسافر بزرگسال، مسافر بالای 12 سال تمام، مسافر کودک، مسافر بین 2سال تمام تا 12 سال و مسافر نوزاد، کمتر از 2 سال می باشد.

این انتخاب باید با توجه به تاریخ سفر صورت گیرد. به این معنی که اگر در ابتدای سفر یا هنگام ثبت نام، فرزند شما زیر دو سال تمام و نوزاد به حساب می آید باید مطمئن شوید که در بازه سفر رفت و برگشت نیز همچنان سن او زیر دوسال خواهد بود. در غیر اینصورت باید در ابتدا برای او بلیط هواپیما به عنوان کودک خریداری شود. همچنین باید در مورد سن کودکان نیز توجه لازم صورت گیرد.

با کلیک بر روی کلید "جستجوی پرواز" وارد صفحه انتخاب پرواز می شوید. در اینجا لیستی از پروازهای موجود با توجه به مشخصات سفر شما از کمترین به بیشترین قیمت مطابق شکل زیر مرتب شده اند. همچنین شما می‌توانید در صورت تمایل این لیست را براساس زمان پرواز مرتب کنید.

 

جستجوی بلیط هواپیما در سفرستان

نام شرکت هواپیمایی، زمان پرواز از مبدا و زمان رسیدن به مقصد (هر دو بر اساس وقت محلی)، مدت زمان پرواز، تعداد توقف و همچنین قیمت هر بزرگسال بر حسب ریال در لیست پروازها نمایش داده می شود.

با کلیک بر روی منوی بالای صفحه که مشخصات پرواز در آن درج شده است، امکان جستجوی مجدد و تغییر مشخصات سفر بدون نیاز به مراجعه به صفحه اصلی به راحتی در دسترس می باشد. اگر هر کدام از موارد این قسمت تغییر کرد برای اعمال تغییر  باید بر روی کلید "جستجوی مجدد" کلیک کنید تا لیست پروازها به روز رسانی شود.

در پایین صفحه و در قسمت شخصی سازی پرواز، امکان فیلتر کردن و نمایش پروازها بر اساس بازه قیمت، زمان پرواز، تعداد توقف، نوع پرواز و شرکت هواپیمایی وجود دارد.

در ادامه با انتخاب جزئیات هر پرواز مشخصات پرواز انتخاب شده مطابق شکل زیر نمایش داده می شود که شامل مواردی از قبیل تاریخ و ساعت پرواز، فرودگاه مبدا و مقصد، طول مدت پرواز بر حسب ساعت و دقیقه، کلاس پروازی، تعداد صندلیهای باقیمانده در هر پرواز و قوانین پروازی هر ایرلاین می باشد.

اگر پروازی دارای توقف باشد مواردی از قبیل تعداد توقف، نام شهر محل توقف، مدت زمان توقف و ساعت ورود و خروج به وقت محلی نیز نمایش داده می شود.

جزئیات پرواز زمان خرید بلیط هواپیما

با کلیک بر روی گزینه قوانین پرواز در این بخش فقط قوانین مربوط به جریمه های کنسل کردن و یا تغییر تاریخ بر حسب شرکت هواپیمایی انتخاب شده نمایش داده می شود. ادامه قوانین پرواز درصفحه ثبت اطلاعات مسافران و در بخش قوانین اختصاصی پرواز قابل دسترسی خواهد بود. توجه داشته باشید که کلیه قوانین باید به دقت خوانده شوند چرا که در صورت بروز هر گونه مشکل و درخواست تغییر، بر اساس این قوانین اقدام خواهد شد.

هنگام خرید بلیط پروازهای داخلی، همانند شکل زیر پس از انتخاب پرواز رفت، لیست پروازهای برگشت متناسب با پرواز رفت انتخاب شده نمایش داده خواهد شد. اما در پروازهای خارجی پرواز رفت و برگشت بصورت پکیج به شما نشان داده می‌شود.

نمایش بلیط هواپیما زمان جستجوی پروازها

 

در ادامه هر دو پرواز رفت و برگشت انتخاب شده مطابق شکل زیر نمایش داده می شود.

 

انتخاب بلیط هواپیما رفت و برگشت

برای ادامه فرایند خرید باید بر روی گزینه "ادامه خرید" کلیک کنید و اگر بخواهید جستجو مجددا از ابتدا آغاز شود باید بر روی کلید "نمایش مجدد پروازها" کلیک کنید.

پس از انتخاب پرواز مسیر رفت و برگشت به صفحه "اطلاعات مسافران" وارد می شوید.

اطلاعات مسافر زمان خرید بلیط هواپیما

با توجه به زمان سنج بالای صفحه ، مدت زمان 10 دقیقه فرصت خواهید داشت تا مشخصات مسافران را وارد کنید و اگر به هر دلیلی در مدت زمان مقرر موفق به اتمام فرآیند نشدید، سیستم به صورت خودکار به صفحه قبل یعنی صفحه انتخاب پرواز برمی گردد و مجددا لیست تمامی پروازها را نمایش می دهد.

توجه کنید که کلیه اطلاعات مسافر باید به صورت کامل و مطابق با گذرنامه در پروازهای خارجی و کارت ملی در پروازهای داخلی درج شود. مسئولیت وارد کردن اطلاعات اشتباه به طور کامل بر عهده کاربر می باشد. در صورت وارد کردن اطلاعات اشتباه، امکان اصلاح اطلاعات مسافر به راحتی امکان پذیر نمی باشد و در بسیاری از موارد منجر به پرداخت جریمه های سنگین و یا سوخت کامل بلیط هواپیما می گردد.

در بخش ثبت اطلاعات مسافر جزییاتی از قبیل جنسیت، نام و نام خانوادگی انگلیسی، ملیت و تاریخ تولد، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت در پروازهای خارجی و کد ملی در پروازهای داخلی و همچنین شماره موبایل و آدرس پست الکترونیکی خریدار جهت ارسال مشخصات بلیط دریافت می گردد. در ادامه در صورت تمایل می توانید شماره موبایل و آدرس پست الکترونیکی فرد دیگری به غیر از خریدار را برای ارسال مجدد اطلاعات اعلام کنید و اگر کد تخفیف دارید می توانید از آن برای خرید بلیط ارزان تر استفاده کنید.

اگر قبل از خروج از این صفحه وارد سیستم شده باشید، اطلاعات شخصی شما به عنوان خریدار در بخش اطلاعات تماس به صورت پیش فرض قرار خواهد گرفت. البته چنانچه برای شخص دیگری خرید می کنید و یا بنا به هر دلیلی می خواهید اطلاعات شخص دیگری را به عنوان خریدار در سیستم وارد کنید می توانید آنها را تغییر دهید. توجه داشته باشید که مشخصات بلیط خریداری شده برای اطلاعات تماس درج شده ارسال خواهد شد.

با تکمیل اطلاعات مسافران، قبل از آنکه روی دکمه "ثبت" کلیک کنید باید قوانین و مقررات عمومی و اختصاصی پرواز را به طور کامل مطالعه و تائید کنید. در این دو بخش توضیحات مهمی ثبت شده است که قبل از اقدام به خرید بلیط باید به دقت مطالعه شود.

در همان صفحه و از طریق منوی بالا، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه "نمایش پرواز انتخابی" مشخصات پرواز خود را چک کنید.

نمایش فاکتور و قیمت نهایی بلیط هواپیما

 

در ادامه به صفحه مشاهده و تائید اطلاعات می رویم.

 

نمایش اطلاعات مسافر زمان خرید بلیط هواپیما

باید توجه داشته باشید که پس از تائید این مرحله دیگر امکان ویرایش و یا اصلاح اطلاعات وارد شده وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید که در سایت سفرستان، بلیط شما پس از پرداخت مبلغ، صادر خواهد شد و امکان رزرو بلیط وجود ندارد. بنابراین باید از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان داشته باشید.

در صورت نیاز به تغییر اطلاعات وارد شده باید بر روی گزینه "ویرایش اطلاعات" کلیک کنید. در غیر این صورت با کلیک بر روی گزینه "تایید و ادامه خرید" به مرحله بعد و صفحه پرداخت منتقل خواهید شد و مدت 10 دقیقه زمان خواهید داشت تا پرداخت خود را انجام دهید، در غیر این صورت رزرو شما کنسل خواهد شد و مجددا باید تمام مراحل را طی کنید. لازم به ذکر است در صورت استرداد هرگونه وجهی بابت بلیط، آن مبلغ صرفا به شماره کارت عضو شتابی که بلیط با آن خریداری شده واریز می گردد. در این صفحه شما می توانید با وارد کردن اطلاعات کارت خود و با داشتن رمز دوم جهت خرید اینترنتی اقدام به خرید و صدور بلیط خود نمایید.

درگاه بانک زمان پرداخت مبلغ بلیط هواپیما

 

در نهایت بلیط هواپیمای شما به شکل زیر صادر خواهد شد.

 

صدور بلیط هواپیما